Arbatmedžio eterinis aliejus išgaunamas iš Tea tree
0

Eterinis aliejus, gaunamas iš Melaleuca alternifolia – mažo medžio, kilusio iš Australijos. Arbatmedis turi daugybę naudingų savybių, ir tai yra viena iš dažniausiai naudojamų priemonių ypač odos priežiūrai, taip pat esant kvėpavimo takų negalavimams.

Antibakterinis ir antiseptinis poveikis

Arbatmedžio aliejus yra žinomas dėl savo stipraus antibakterinio ir antiseptinio poveikio, todėl jis dažnai naudojamas kovai su infekcijomis.

Puikiai tinka naudoti esant įvairioms odos problemoms, tokioms kaip spuogai, uždegimai ir žaizdos. Jis padeda kovoti su bakterijomis ir skatina greitesnį gijimą.

Odos problemos

Spuogai ir aknė. Arbatmedžio aliejus dažnai naudojamas dėl savo galimybės kovoti su spuogus sukeliančiomis bakterijomis. Jis ramina odą, mažina paraudimus ir uždegimus.

Egzema ir psoriazė. Arbatmedžio aliejus gali padėti sumažinti odos uždegimus ir niežėjimą, todėl jis yra naudingas gydant uždegimines odos ligas.

Kova su grybeliais ir mielėmis

Dėl savo antimikozinių savybių, arbatmedžio aliejus taip pat naudingas kovai su grybelinėmis infekcijomis, tokiomis kaip pėdų grybelis, nagų grybelis ir kt.

Nauda kvėpavimo takams

Antivirusinės savybės. Arbatmedžio aliejus gali padėti kovoti su virusais ir mikrobais, todėl jis dažnai naudojamas kaip priemonė kvėpavimo takų infekcijų prevencijai ir gydymui (pvz., esant peršalimui, gripui).

Gali būti naudingas kaip inhaliacija, siekiant palengvinti nosies užgulimą ir kvėpavimo sunkumus. Čiai tin svarbu atkreipti dėmesį, kad didelės koncentracijos inhaliacijoa gali “nudegintI kvėpavimo takus,todėl naudotinas tik minimalus kiekis- vienas, du lašeliai į inhaliatorių. Dėl eterinių aliejų naudojimo inhaliacijoms geriau pasitarkite su tikrai išmanačiu specialist, gydytoju.

Insekticidinės savybės

Arbatmedžio aliejus taip pat yra natūralus repelentas ir gali padėti atbaidyti įvairius vabzdžius, įskaitant uodus, blusas ir kitus parazitus. Jis dažnai naudojamas kaip natūrali priemonė apsaugoti nuo vabzdžių įkandimų. Todėl pravartu turėti keliaujant, susiruošus į gamtą.

Plaukų priežiūra

Arbatmedžio aliejus yra naudingas galvos odos priežiūrai. Jis padeda kovoti su pleiskanomis, ramina niežtinčią galvos odą ir skatina plaukų augimą.

Taip pat gali būti naudojamas galvos odos infekcijų, tokių kaip seborėjinis dermatitas, gydymui.

Kaip naudoti arbatmedžio eterinį aliejų?

Odos priežiūra. Kelis lašus arbatmedžio aliejaus sumaišykite su baziniu aliejumi (pvz., kokosų, migdolų aliejumi), kad gautumėte lengvesnį, mažiau koncentruotą mišinį ir įtrinkite probleminę vietą.

Kvėpavimo takų problemoms Įlašinkite 1-2 lašus į šiltą vandenį ir kvėpuokite garais arba naudokite difuzoriuje.

Galvos odos priežiūra. Įlašinkite kelis lašus į šampūną, tada plaukite galvą kaip įprastai.

Plaukų priežiūra. Sumaišykite su kokosų aliejumi ir naudokite kaip plaukų kaukę. Palaikius 20 minučių, nuplaukite. Pirmą kartą išbandykite, kai nesiruošiate eiti iš namų, nes gali pasirodyti, kad plaukai apsunkę, riebaluoti. Kitiems patiks iškart- išbandykite ir nuspręskite patys ar tokia tikrai natūrali plaukų kaukė jums patinka.

Burnos skalavimui. Nauinga esant parodontozei ar profilaktikai. Vienas-du lašeliai eterinio aliejaus ir kelios kruopelės druskos į drungną vandenį burnos skalavimui. Į burnos skalavimo eliksyrus taip pat įeina arbatmedžio eterinis aliejus.  

Namams.Arbatmedžio aliejus taip pat dažnai naudojamas dezinficikavimui namuose, nes jis turi antimikrobinių savybių. Garinant šį aliejų su difuzoriumi, galite pagerinti ne tik kvapą, bet ir išvalyti orą nuo kenksmingų mikroorganizmų. Taip pat galima įlašinti arbatmedžio eterinio aliejaus ir žiupsnelį sodos į vandenį, kuriame drėkinate šluostes valydami paviršius namuose.

Atsargumas

Nenaudokite nepraskiesto. Arbatmedžio aliejus yra labai koncentruotas ir gali sukelti odos sudirginimą, jei naudojamas tiesiai ant odos, ypač jautriose vietose. Naudokite tik išoriškai. Pirmąsyk naudodami įsitikinkite, kad nesate alergiški arbatmedžio eteriniam aliejui: lašeliu patepkite kūno odą, pauostykite; jei kvapas nesukelia reakcijos, oda neparausta, tikėtina, kad nesate alergiškas ir galite šį eterinį aliejų naudoti. Atkreipkite dėmesį, kad kito gamintojo toleranciją aliejui irgi derėtų pasitikrinti, nes kai kurie, ypač pigesni aliejai, išgaunami naudojant chemines priemones ir gali alergizuoti.

Taigi arbatmedžio eterinis aliejus yra stipri priemonė su daugybe naudingų savybių – nuo antibakterinių ir antiseptinių savybių iki pagalbos kovojant su grybeliais, odos uždegimais ir kvėpavimo takų problemomis. Jis taip pat labai veiksmingas kaip natūralus repelentas ir plaukų priežiūros priemonė. Svarbu naudoti jį atsargiai, kad išvengtumėte galimų dirginimo reakcijų. Žinoma, visada reikalingas saikas: eteriniai aliejai yra labia koncentruota aktyvi substancija, taiga kai pir visur, reikalingas aukso viduriukas.

Ar gali būti arbatmedžio eterinis aliejus naudojamas aromaterapijoje? Juk kvapas patinka ne visiems?

Nors arbatmedžio eterinis aliejus turi antibakterinių ir antiseptinių savybių, kvapas iš tikrųjų gali būti ne pats maloniausias, ypač lyginant su kitais aliejais, kurie yra naudojami aromaterapijoje. Jo kvapas yra stiprus, medinis ir žolelių, ir ne visiems žmonėms jis patinka.

Tačiau, arbatmedžio aliejus taip pat gali būti naudojamas aromaterapijoje mišiniuose su kitais eteriniais aliejai. Pavyzdžiui, galite sumaišyti arbatmedį su levandomis, citrusiniais aliejais -greipfrutų ar apelsinų aliejumi, mėtų ar eukalipto aliejumi. Tokie mišiniai ne tik pagerina aromatą, bet ir sustiprina terapines savybes.

Krepšelis0
Krepšelis yra tuščias.
Tęsti apsipirkimą
0
pasirinkite laukus, kurie bus rodomi.
  • Vaizdas
  • Prekės kodas
  • Įvertinimas
  • Kaina
  • Atsargos
  • Prieinamumas
  • Įdėti į krepšelį
  • Aprašymas
  • Svoris
  • Matmenys
  • Papildoma informacija
spustelėkite išorę, kad paslėptumėte palyginimo juostą
Palyginti